Współczesne problemy społeczne i pedagogiczne – konteksty i implikacje [tom 1]

Nabór tekstów (do 30.11.2017):

Niniejsza publikacja stanowić będzie pierwszy tom monografii naukowych dedykowanych problematyce bezpieczeństwa społecznego i wchodzących w skład serii „Wielowymiarowość kategorii bezpieczeństwa”, w ramach której prezentowane będą także inne gałęzie bezpieczeństwa.

Współcześnie zachodzące na świecie przemiany charakteryzują się niespotykaną dotąd skalą i dynamiką, swoim zasięgiem obejmując wszystkie dziedziny życia człowieka, w tym także sferę jego społecznej działalności. W związku z towarzyszącym im rozwojem, owe przeobrażenia z jednej strony stanowią uzasadnione źródło nadziei na lepsze jutro, lecz z drugiej – niosą ze sobą realne powody do niepokoju. Wiele zagrożeń dla bezpieczeństwa społecznego wynika m.in. z destrukcji dotychczasowych modeli funkcjonowania społeczeństwa i rodziny. Owe zmiany wymagają przemyślanej strategii działania, a także plastyczności w przystosowywaniu się do nich. Ze względu na szczególne, towarzyszące im uwarunkowania, nie każda jednostka jest w stanie odpowiednio przystosować się do nowopowstałych warunków, co w efekcie prowadzi do powstawania licznych problemów społecznych i pedagogicznych, które zaburzają harmonię życia społecznego, negatywnie wpływając również na funkcjonowanie pojedynczych osób.

W związku ze złożonym charakterem zmian dokonujących się w obrębie społecznej aktywności człowieka oraz niejednoznacznością zagrożeń im towarzyszących, także zakres tematyczny anonsowanej monografii musi być szeroki i uwzględniać takie kwestie jak m.in.: degradacja rodziny; problemy rodzinne, patologie, rodzina niepełna; przemoc fizyczna i psychiczna, mobbing; narkotyki, alkoholizm i in. uzależnienia; przestępczość, wandalizm, handel bronią, pedofilia, molestowanie seksualne i gwałty, handel ludźmi, prostytucja; nierówności płciowe; głód i niedożywienie; niedostatek wody; wykluczenie społeczne; bezdomność; ubóstwo; korupcja, kult pieniądza; bezrobocie; analfabetyzm; nierówności społeczne; nietolerancja; zanikanie wyższych wartości; choroby, epidemie; i in.

Aby przedstawiony w monografii obraz współczesnych problemów społecznych i pedagogicznych, a także zagrożeń towarzyszących sferze bezpieczeństwa społecznego, mógł zostać ukazany w sposób możliwie jak najbardziej komplementarny, do udziału w publikacji serdecznie zapraszamy autorów reprezentujących różne dyscypliny naukowe, takie jak m.in.: pedagogika, socjologia, psychologia, teologia, antropologia, politologia, prawo, ekonomia i in.
Niniejsze zaproszenie skierowane jest zarówno do doświadczonych naukowców posiadających bogaty dorobek naukowy, jak też do doktorantów oraz studentów, którzy będą zainteresowani zaprezentowaniem wyników swoich badań i studiów teoretycznych.
W przypadku wątpliwości, czy dany temat wpisuje się w zakres tematyczny publikacji uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem: contact@bookmarked.edu.pl

Szczegółowe informacje nt. publikacji, wymogi edytorskie, uwagi nt. pisowni oraz wzór obowiązującego formatowania znajdą Państwo w liście informacyjnym (kliknij aby pobrać).

Zapraszamy do współpracy

Zespół Bookmarked Publishing & Editing

    Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

    ADDRESS

    63739 street lorem ipsum City, Country

    PHONE

    +12 (0) 345 678 9

    EMAIL

    info@company.com

    Cart